Jakie buty zimowe dla aktywnych osób wybrać?

Jakie buty zimowe dla aktywnych osób wybrać?

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami, a my możemy jedynie pokornie zrobić wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do ich zmiennej aury, szczególnie jeśli jesteśmy osobami aktywnymi i nie zamierzamy całego wolnego czasu spędzić w domowych pieleszach – nawet grudniu, styczniu i lutym. Na jakie buty zimowe się zdecydować?

Aktywny, czyli jaki?

To przede wszystkim ciepłe miesiące sprawiają, że dużo czasu spędzamy na zewnątrz, także uprawiając różnego rodzaju aktywności sportowe. Ale osoby aktywne nie gardzą również późnojesienną pluchą i siarczystymi, styczniowymi mrozami – nawet w takie dni wybierają się na energiczne spacery, a do pracy zamiast samochodem przemieszczają się pieszo – dzięki temu wiosnę witają lepszą kondycją i wyższą odpornością. Oczywiście wszystko to dzięki temu, że wybierają również odpowiednią garderobę, w tym buty – to od nich w dużej mierze zależy nasz komfort i bezpieczeństwo w czasie zimowych aktywności.

Buty zimowe dla aktywnych – na jakie się zdecydować?

Opcji jest co najmniej kilka, a wszystko zależy od tego, jaką aktywność preferujemy. Niemniej istnieje kilka uniwersalnych cech, którymi powinny odznaczać się buty zimowe dla aktywnych. Jest to przede wszystkim zastosowanie odpowiednich materiałów, czyli takich, które zapewnią ciepło, odpowiednią wentylację i nie przemokną, gdy oddamy się szalonej zabawie w śniegu. Ponadto inną istotną cechą jest bezpieczeństwo – buty zimowe dla aktywnych muszą zapobiegać kontuzjom i urazom, o które na oblodzonym podłożu może być znacznie łatwiej. Dlatego też przykładamy wagę do podeszwy i cholewki, a także dobieramy właściwy rozmiar, najlepiej większy o 0.5 numera niż w inne pory roku przede wszystkim dlatego, że musi jeszcze znaleźć się miejsce na grubszą skarpetę, a stopie nie można ograniczać ruchów. Niezależnie więc od tego, czy będą to śniegowce, trapery damskie ocieplane czy trzewiki, to powinny odznaczać się tymi cechami.

Modele butów zimowych dla aktywnych

Zapewne pierwsze co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o butach na zimę, to śniegowce. I właściwie słusznie – jest to obuwie, które sprawdzi się w czasie spacerów w mieście, krótkich wypadów w podmiejskie okolice, gdzie będziemy poruszać się po polnych czy leśnych drogach, a ostatecznie możemy w nich nawet codzienne chodzić do pracy. W zupełności też wystarczą na rodzinny wypad z sankami na górkę. Jednak zwykłe śniegowce to czasami za mało, szczególnie gdy lubimy bardziej ekstremalną aktywność.

Drugą opcją są więc trapery damskie ocieplane, które w zależności od modelu mogą także sprawdzić się w czasie zimowego urlopu w warunkach bardziej górskich – w zupełności wystarczą do pokonywania lekkich szlaków i chodzenia po mieście – są ciepłe, nieprzemakalne i stabilne. Można także postawić na bardziej ekstremalny wariant – buty trekingowe. 

Trzewiki – gdy chcemy wciąż czuć się modnie

Tego rodzaju obuwie to opcja dla aktywnych, którzy ograniczają się do lekkich spacerów. Zaletą trzewików jest na pewno także to, że bez obaw sprawdzą się również do codziennych, casualowych stylizacji.

adminog

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.